Su sporları Federasyonu tarafından organize edilen Cumhuriyet Kupası Kulüpler Arası Yüzme Şampiyonası hafta sonu gerçekleştirildi.
Lefkoşa’da Atatürk Kapalı Yüzme Havuzu’nda iki gün süren yarışlarda 12 kulüpten 230 sporcu mücadele etti.
Yarışlarda dereceye girenlere ödülleri Spor Dairesi Genel Yönetim Kurulu Başkanı Mete Topçu, Gençlik Dairesi Müdürü Hasan Eren, Federasyon Başkanı Ender Yeşilyurt ve diğer yetkililer tarafından verildi.
6 rekor kırıldı
Yarılan yarışlarda 6 kategoride rekor kırıldı.
Batu Kaşif 200 metre erkekler serbest, Mert Türsoy erkekler 50 metre kurbağalama, 100 Metre Kurbağalama ve 200 metre kurbağalama, Deniz Bender erkekler 100 metre ve 200 metre kelebek kategorilerinde yeni rekorleron sahini oldu.
Takım klasmanında
Yıldız Erkekler
1. Yakın Doğu Universitesi Yüzme Kulübü
2. Bluefin Swimming Club
3. Ares Spor Kulübü
Genç Erkekler
1. Ares Spor Kulübü
2. Bluefin Swimming Club
3. Yakın Doğu Universitesi Yüzme Kulübü
Yıldız Kızlar
1. Yakın Doğu Universitesi Yüzme Kulübü
2. Fast Frogs Spor Kulübü
3. Bluefin Swimming Club
Genç Bayanlar
1. Bluefin Swimming Club
2. Yakın Doğu Universitesi Yüzme Kulübü
3. Ares Spor Kulübü
Lefkoşa’da Atatürk Kapalı Yüzme Havuzu’nda iki gün süren yarışlarda 12 kulüpten 230 sporcu mücadele etti.
Yarışlarda dereceye girenlere ödülleri Spor Dairesi Genel Yönetim Kurulu Başkanı Mete Topçu, Gençlik Dairesi Müdürü Hasan Eren, Federasyon Başkanı Ender Yeşilyurt ve diğer yetkililer tarafından verildi.
6 rekor kırıldı
Yarılan yarışlarda 6 kategoride rekor kırıldı.
Batu Kaşif 200 metre erkekler serbest, Mert Türsoy erkekler 50 metre kurbağalama, 100 Metre Kurbağalama ve 200 metre kurbağalama, Deniz Bender erkekler 100 metre ve 200 metre kelebek kategorilerinde yeni rekorleron sahini oldu.
Takım klasmanında
Yıldız Erkekler
1. Yakın Doğu Universitesi Yüzme Kulübü
2. Bluefin Swimming Club
3. Ares Spor Kulübü
Genç Erkekler
1. Ares Spor Kulübü
2. Bluefin Swimming Club
3. Yakın Doğu Universitesi Yüzme Kulübü
Yıldız Kızlar
1. Yakın Doğu Universitesi Yüzme Kulübü
2. Fast Frogs Spor Kulübü
3. Bluefin Swimming Club
Genç Bayanlar
1. Bluefin Swimming Club
2. Yakın Doğu Universitesi Yüzme Kulübü
3. Ares Spor Kulübü